Reklam ve Tanıtım Filmi Farkları

Reklam ve tanıtım filmi sıklıkla birbiriyle karıştırılsa da içerik ve amaç itibariyle birbirlerinden farklıdır. En kaba haliyle aralarındaki farkı belirtmek gerekirse ; Tanıtım filmi genellikle ürünü , üretimi ve kurumsal kimliği ön plana çıkartan , reklam filmi kadar kısıtlı zaman zorunluluğu bulunmayan , firmanın bir çok yönünün detaylı bir şekilde ön plana çıkartılıp görselleştirilebildiği bir türdür. Kullanım alanları çok çeşitli olmakla birlikte genellikle ; İnternet siteleri , fuar alanları , müşteri sunumları , yerel kanallar ve showroomlardır. Reklam filmiyse daha çok marka kimliğinin ön plana çıkartıldığı , çok daha kısıtlı süreler içerdiğinden seri ve etkili bir metin yazımı gerektiren bir türdür. Kullanım alanı genellikle televizyon kanalları ve internettir.

 

Bu iki tür , bütçelendirme aşamasında da birbirinden çok farklılık gösterir. Reklam filmi süre olarak daha kısa bir içerik içerse de gerek kullanılan teknik ekipmanın daha nitelikli , gerekse teknik ekibin daha geniş olması sebebiyle daha yüksek bütçelere mal olmaktadır. Gorgon Film olarak bu noktada müşterilerimizle karşılıklı fikir alışverişi yaparak firma için en doğru çözümü üretiyoruz.

 

Sonuç olarak ister tanıtım filmi çektirecek olun ister reklam filmi her ikisi de dikkatli ve ayrıntılı bir ön çalışma , güncel ve doğru teknik ekipman kullanımı , işinin ehli bir teknik ekip ve kreatif , özgün bir sanat ekibi gerektirir. Gorgon Film olarak 10 yılı aşkın süredir tüm bu ihtiyaçlara titizlikle cevap vererek müşterilerimizi her daim mutlu etmenin haklı sevincini yaşıyoruz.